Nezařazené

Zubaři jsou ohroženým druhem

Když není kam sáhnout
V těch nejméně vhodných situacích v životě občas dochází k tomu, že něco nebo někoho hrozně moc potřebujete, co možná nejdříve, ovšem danou osobu nemůžete bohužel nikde sehnat.
Pokud se jedná pouze o kamarádku, které chcete sdělit největší novinky ze svého soukromí, pak lze posečkat na vhodnější příležitost. Podobné záležitosti většinou příliš nehoří.
Ovšem pokud je tou danou osobou shodou okolností lékař, který by Vám byl schopen ulevit od bolesti, pak se jedná o průšvih. Tím spíš, když je tímto lékařem dentista. Protože bolesti zubů jsou srovnatelné pouze s několika málo stejně hroznými situacemi, v nichž se můžete ocitnout.
ortodontista v rukavicích
Kdo hledá, najde
Jenže pokud je Vám zle, není nejití k zubaři jednoduše možností. Musíte dělat vše, co je ve Vašich silách, aby se Vás nějaký odborník ujel. Jinou další možností je pouze počkat na noc a dojet na zubní pohotovost, kterýžto zážitek však nejspíš nikdo, kdo jím prošel, nemůže doporučit.
Zuby jsou částí těla, která nás dokáže potrápit až k slzám. Právě proto jsou dentisté zároveň obávanými, ale taktéž vysoce ceněnými odborníky svého řemesla.
umělý chrup
V posledních letech je však situace v České republice taková, že zubních odborníků je málo, a tak (v případě, že Vás zubař neodmítne jako nového pacienta hned po telefonu je jejich hledání skutečnou komplikací, která Vám v situaci, kdy Vás zuby skutečně bolí, příliš nepřidá. Chce to se tedy obrnit trpělivostí a k dentistovi docházet pravidelně na preventivní kontroly tak, aby Vás nemohl vyřadit ze své evidence. Hledání nového by pak mohlo znamenat dlouhé týdny bolestí, které si jistě rádi odpustíte.

Vyžadujte kvalitu i v situacích krize
Ocitnete-li se již v situaci, kdy sháníte jakéhokoli zubaře jen pokud Vám tento dovede alespoň trochu pomoci, nezapomínejte na fakt, že zuby máte (jste-li v dospělém věku) již pouze jedny. Proto není vhodný nápad svěřit je do péče jen tak někomu. Následky by mohly být dlouhodobé a nezvratné.
I přes svou svízelnou situaci si tak snažte zjistit nějaké informace o dentistovi, k němuž se chystáte. Nejlepší je mít na něj doporučení od někoho ze známých či přátel.