Zdravý životní styl

Věnujete se svému tělu, co se zdraví týká? Je s podivem, kolik jsou lidé schopni utratit za značkové oblečení, za plastické operace, které neřeší zdravotní potíže, ale jen vlastní touhu po dokonalosti, za kosmetické přípravky. Další vyhazují peníze za doplňky stravy, super bio potraviny. Ale co z toho má skutečný vliv na naše zdraví?

zelenina

Dovolím si tvrdit, že nejspokojenější život mají ti, kteří na nic z výše uvedeného nemají peníze. Žít přiměřeně skromně, stravovat se rozumně, místo drahého fitcentra si zajít do přírody zaběhat, klidně v plandavých teplácích, v kterých se nebojíte http://slovnik.azet.sk/preklad/slovensko-anglicky/%3Fq%3Dneboj%25C3%25ADte%2Bsa%2B%2528…%2B%253F%2529 skočit do kaluže a zašpinit od bláta.

Investovat do svého zdraví, co to vlastně znamená? Bavíme se vůbec o investování peněz? Není to spíše o tom jíst zdravě, ale mít pestrý jídelníček, občas zařadit i něco nezdravého, ale v rozumném množství. Sportovat? Tak to každopádně, takže opět ne investovat peníze, ale svůj čas.

sport

Pokud ale opravdu chceme něco investovat do svého zdraví, tak jsou to preventivní prohlídky u lékařů. Systém preventivní péče je v České republice je velmi kvalitně postavený, a už od narození by všichni v určitých intervalech měli navštěvovat své lékaře. Děti od narození mají svého pediatra, kterého v osmnácti vymění za obvodního doktora. Specialisti jako je gynekologie pro ženy, zubaři a dentální hygiena Liberec pro všechny, v pozdějším věku urologie pro muže, mamografie pro ženy a další vyšetření, na které by vás měl odesílat pravidelně co dva roky váš obvodní lékař. Do těchto preventivních screeningových vyšetření byste měli investovat. Čas, energii, možná občas i peníze, ale není nad jistotu, že se u vás nerozvíjí žádná nemoc, že vaše zdraví odpovídá vašemu věku, či je na tom ještě lépe. A pokud se nějaká nemoc začíná projevovat, v počátcích se vždy lépe řeší a léčí, než když už je plně rozvinutá.