Zatočte se špatnou náladou a depresí


Rozvolnění opatření před Vánoci

Kladete si otázku: Proč vláda před Vánoci otevřela obchody, fitness centra a restaurace? Nebylo jasné, že se situace zhorší? Ano bylo. Ale nemohli jinak. Lidé už byli příliš dlouho zavření a hrozilo, že pokud opatření alespoň na chvíli nezmírní, bude vzpoura a lidé začnou rabovat. Že to není možné? Je. Vždyť i teď se konají v malé míře demonstrace, lidé jsou nespokojení.

covid_o_Vánocích

A byli by mnohem víc, kdyby nemohli před Vánoci do své oblíbené restaurace či obchodu. Otevření mělo i pomoci malým podnikům, protože před Vánoci mají největší tržby. Bohužel cena za pár týdnů volnosti je vysoká. Stojí lidské životy.

Kudy dál

Člověk tráví více času doma, mnohé rodiny byly na Vánoce rozděleny, kvůli zavřeným hranicím či strachu z nákazy. A toto vše prohlubuje smutek v následujících měsících. Popovídat si například s terapeutem můžete akorát online, což nenahradí lidský kontakt. Lidé se můžou čím dál hlouběji propadat do depresí, cítit úzkost, obavy z nákazy či řešit existenční problémy. Mnozí z nás vidí naději na zlepšení situace v podobě očkování. Proočkovat rizikové skupiny a lékaře je dobrá strategie, ovšem nabízet výhody v podobě otevřených hranic za to, že se člověk nechá očkovat, považuji za manipulativní a diskriminující. Myslím si, že vakcína tím získá mnoho odpůrců.

Jak si vyčistit mysl

Určitě jste slyšeli, že čerstvý vzduch léčí. V této situaci to platí dvojnásob. Člověk nemůže vyrazit do bazénu či na brusle, tak alespoň na procházku do lesa. Pokud trochu přidáte do kroku a budete zhluboka dýchat, jistě se vrátíte domů s čistou hlavou.zimní_příroda

Doma můžete zkusit například meditaci či ťukání (metoda EFT). Anebo si jednoduše zacvičte oblíbenou zumbu, pilates, jógu nebo aerobic. Postačí vám chuť ke cvičení, podložka, telefon či počítač, kde si najdete video s oblíbenými cviky. A pokud chcete zkusit něco nového, pořiďte si balón na jógu či bosu. Motivace se zvýší, když si pořídíte novou pomůcku, věřte mi.