Nezařazené

Výlety

Všichni rádi jezdíme na nějaké výlety, protože nikdo nechceme být neustále pouze zavření doma a nezažít žádnou legraci a nezískat žádné nové zkušenosti. Na výlety můžeme jezdit v podstatě úplně s kýmkoliv, s rodinou, s přáteli, s kolegy z práce, se školou, atd. Každý si jen musíme umět sami vybrat, s kým na nějaký ten výlet chceme jet. Všem nám vyhovuje úplně něco jiného, někteří lidé jsou trochu více uzavřenější, a proto se vydávají na výlety převážně pouze s rodinou, naopak někteří jsou více odvázanější a na výlety se vydávají spíše s přáteli či známými z práce. Každý si musí zjistit, co mu vyhovuje více.

dívka na letišti

To s kým cestujeme, s sebou nese samozřejmě i různé výhody a nevýhody. Pokud někam vyjedeme s rodinou, většinou si užijeme výlet bez jakýchkoli stresových situací, dokážeme se uklidnit a užít si náš výlet naplno, bez jakéhokoliv tlaku. Naopak proti tomu, pokud vyjedeme na výlet s přáteli, můžeme se opravdu hodně odvázat, nikdo nás nekontroluje, tudíž máme plnou volnost a můžeme si užívat všeho, co nám výlet nabízí. Výlety se školou či s kolegy z práce nejsou vůbec k zahození, sice slouží většinou spíše k tomu, abychom se s lidmi více poznali a lépe stmelili kolektiv, avšak právě při takovémto prvním větším setkání si dokážeme užít nejvíce legrace.
S tím, abychom si výlet patřičně užili, souvisí samozřejmě i výběr správného typu výletu. S rodinou si nejspíše budeme chtít zajet na nějaké klidnější místo, proto nejčastěji volíme nějakou odpočinkovou destinaci, jako je třeba moře. S přáteli si určitě raději zajdeme do kina či na nějaký večírek, kde nás nebude nic rušit. Na stmelení a lepší poznání kolektivu ve škole či v práci mohu i já z vlastní zkušenosti doporučit například stanování či tzv. únikové hry, pro ty, co nevědí, jedná se o místnost, kde Vás zamknout a vy musíte splnit různé úkoly a vyřešit hádanky, abyste se z místnosti dostali pryč.
rovná silnice

A co Vy? S kým a jaké výlety preferujete?