Nezařazené

Vliv médií, vliv internetu


Mediální manipulace
Každý z nás už určitě viděl v televizi nesmyslnou či otravnou reklamu, při čemž bychom se shodli, že bychom si daný produkt nikdy nekoupili. Ale stejně to bývají ty nejznámější a nejkvalitnější firmy. Jak je to možné?
Účelem těchto reklam není vás přinutit běžet do obchodu pro zmiňovaný produkt, ihned po zhlédnutí. Svou výstředností se dostane do vašeho podvědomí a budete této firmě věřit více, než těm ostatním. V tomto případě platí heslo: „špatná reklama, dobrá reklama.“ Čím horší a otravnější reklamu sledujete, tím je větší šance, že vám utkví v paměti.
Pokud jste se někdy v obchodě rozhodovali například nad koupi nápoje, určitě jste sáhli po tom, jež má poutavější obal, či vyšší cenu, než ostatní. Pochopitelně, protože psychologicky působí kvalitněji. Dalším faktorem je spolupráce s celebritami, jež na svých sociálních sítích přesvědčují své fanoušky, že tento produkt je ten nejlepší. Tímto nenápadných manipulováním vznikají světově nejznámější značky.
aplikace sociálních sítí.jpg
Sociální média
Sociální sítě se v dnešní době staly samozřejmostí. Což je důvod, proč je na nich tolik lidí závislých. Snímky mozku lidí závislých na sociálních médií ukázaly poškození stejných oblastí jako u drogově závislých. Dnešní generace má problém navazovat kontakty v reálném životě, proto se neustále vrací do toho virtuálního. Je mnohem jednodušší mít na sítích stovky až tisíce přátel, než v realitě pár pravých. Pro většinu lidí bývá důležitější navazovat kontakty na internetu, čehož si můžeme všimnout hlavně u teenagerů.
Nemluvě o dopadu na fyzické zdraví člověka. Není potřeba vstávat ze židle od počítače, abychom si mohli popovídat se svým přítelem. Jsme neustále připoutáni k elektronice, jelikož nám má virtuální svět stále co nabídnout.
dotek prstu.jpg
Internet
Internetby se dal nazvat jako moderní droga, přestože je lidstvu prospěšný. Proč má spousta lidí pocit, že jsou odtrženi od okolního světa, pokaždé co nejsou delší dobu připojeni k internetu? Nač přemýšlet, když si mohu odpověď na otázku snadno vyhledat. Lidé si svou závislost na internetu často neuvědomují, přestože tvrdí, jaká je to ztráta času. Vše je vnímáno jako samozřejmost, nikoliv jako vážný problém. Je jen na nás, jak s tím naložíme.
„Kdo ovládá média, ovládá mysl.“
– Jim Morrison