Vizuální stránka povrchu zdi

Zdi mají opravdu velký vliv na celkový dojem z místnost, takže na výmalbě záleží. Místo ní můžeme zvolit zajímavější metodu s pomocí moderních tekutých tapet.

Vizuální stránka povrchu zdi

Malování svépomocí

Ve svém bydlení jistě chcete mít pěkné zdi, protože zaujímají spoustu prostoru a když se na nich třeba loupe barva, tak to nevypadá vůbec dobře. Výmalbu můžeme zvládnout kompletně sami, jen to chce správně postupovat. Volba odstínu záleží na každém zvlášť, ale třeba do malých prostor se hodí světlé odstíny. Nezapomeňte koupit správné množství barvy a veškeré potřebné malířské vybavení. Následně se můžeme vrhnout do vyklízení a zakrývání, přičemž pečlivost nám usnadní pozdější úklid.

bílá zeď

Potom musíme prohlédnout zeď, kdy při loupající se omítce a jiných problémech se nevyhneme škrábání. Jestliže budeme opravovat pouze nerovnosti, tak nám postačí dobrý tmel. Pro dobré uchycení prvního nátěrů je výhodné použít penetraci. Nyní přichází chvíle vzít štětku do ruky a obalovat kraje a okolí prvků jako jsou vypínače. Na velké plochy použijeme váleček, u kterého si dávejte pozor na rovnoměrné nanesení barvy.

Moderní tapeta

Možností je v dnešní době mnoho, takže rozhodně nemusíme skončit u pouhého malování. Dobrou volbou může být tekutá tapet, přičemž tekutá tapeta ceník se odvíjí od konkrétní varianty. Nejedná se o klasickou tapetu, která by se lepila na zeď, protože jak už název napovídá, tak se na zeď natahuje, protože před zatvrdnutím ji můžeme hezky nanášet. Ve světě stavebnictví je to poměrně novinka, která se opravdu ujala, a proto se hojně využívá.

modrá tapeta

Hlavní složkou jsou bavlněná vlákna spojená speciálním lepidlem, díky čemuž je dosahováno jejich speciálních vlastností. Výběr je rozsáhlý, takže si můžete zvolit takovou variantu, aby se Vám hodila na dané místo. Produkt je dodáván v podobě suché směsi, jenž dáme do kbelíku a rozmícháme v určitém poměru s vodou. Tuto směs můžeme nanášet v podobě běžného hladítka. Tapeta se nanáší v určité vrstvě, takže zakryje i drobné nerovnost. Po zarudnutí má dobré izolační vlastnosti, takže do místnosti přes stěnu nepůjde takový hluk.