Vhodný ekologický domov

Chcete si koupit dům? A musí se za všech okolností jednat o barák z malty a cihel? Pokud je vaše odpověď ne, možná byste se měli více zaměřit na dřevostavby.

Vhodný ekologický domov

Koupě bytu či obecně bydlení je dnes pro mnoho lidí hodně složitá, jelikož jak byty, tak i klasické rodinné domy výrazně zdražují a nepředpokládá se, že by blízká budoucnost měla v tomto ohledu něco změnit. Samozřejmě, že je vždy možné bydlet v podnájmu, případně si vybrat pro život mobilní dům nebo houseboat, které se dají dnes sehnat za poměrně slušné ceny. Ne každý ale chce bydlet takto dobrodružně, a navíc se nejedná o bydlení, které by bylo vhodné pro rodinný život. A to nejen kvůli menším rozměrům interiéru.

Domek v lese

Je sice pravda, že mobilní domy jsou levné a dnes již i docela kvalitní, ale chcete-li žít raději klasicky a nevadí vám si trochu připlatit, bude pro vás nejspíše mnohem lepší vybrat si některou z dřevostaveb vysočina. I přesto, že jsou postaveny z tradičního přírodního materiálu, jedná se o moderní domy, kterou jsem dnes neuvěřitelně trendy. A to nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i mimo naše hranice.

Překvapivě bleskové budování

Většinou se tyto domy nedají koupit již zhotovené, ale je potřeba si objednat jejich vybudování. To zní sice strašně, ale většinou se jedná jen o několik málo měsíců, v některých případech dokonce i týdnů. Ano, dřevostavby jsou takzvané domy na klíč, které se staví podobně jako prefabrikáty. I z tohoto důvodu jsou tak levné. Zatímco standardní domek o dvou podlažích by se mohl stavět klidně i pár let, stejně velká dřevostavba může být zkompletována za pár měsíců. A to bez nadsázky.

Dřevěná chalupa

Který vybrat?

Většina zájemců o moderní dřevostavby má na výběr ze širokého spektra modelů. Některé jsou vhodné pro vlky samotáře a připomínají spíše roubenky než klasické rodinné domy, jiné už mají podobu opravdových vilek. Samozřejmě, že podle toho i stojí, i když ne tolik, jako domky z malty a cihel. V případě, že si nevyberete, neznamená to automaticky, že budete muset jít do jiné firmy. Z prefabrikátů se dá postavit i zcela originální projekt, který ale bude o něco dražší než ty stávající. Ale nakonec to bude stát za to.