Uzná vám banka hypotéku na vybavení nemovitosti?

Bohužel, pravda je taková, že většina bank vám financování vybavení do bytu neuzná jako náklad, který si můžete financovat ze svého hypotečního úvěru. Banka většinou uznává jen ten případ, pokud se jedná o vybavení, které je s domem napevno spjaté. Pokud si ale chcete koupit běžný nábytek jako je pohovka, skříně, postel a podobně, pravděpodobně s tím u banky neuspějete.

dům

Vybavení celého bytu či domu může představovat pro rodinu opravdu velký výdaj. Ceny všeho letí raketově nahoru a ceny za nábytek opravdu nejsou výjimkou. Pokud nemáte naspořenou opravdu velkou částku, pravděpodobně budete muset sáhnout po nějakém zdroji financování. Jaké tedy máte možnosti?

Jednou z možností je klasický spotřebitelský úvěr. Při jeho výběru si dejte velký pozor, abyste se neupsali k nějakému nevýhodnému úroku. Samozřejmě, zároveň kontrolujte procenta i RPSN, který vám daná společnost nabízí. U spotřebitelského úvěru je v podstatě jedno, na co získané peníze použijete, proto klidně můžete použít spotřebitelský úvěr na financování vašeho vybavení do domácnosti.

peníze

Další možností, která by pro vás mohla být výhodnější, je takzvaná americká hypotéka. Nenechte se zmást názvem. Americká hypotéka slouží k tomu, že z mí můžete financovat v podstatě cokoliv co chcete a není nutné, abyste pomocí jí zaplatili nákup nemovitosti. Jediné, co byste z ní neměli financovat, je vaše podnikání, to většinou banky nerady vidí. Jinak ale není problém si ze získaných peněz zaplatit auto, vybavení do domácnosti, rekonstrukci, mobilní dům nebo cokoliv jiného. Americkou hypotéku u nás nabízí i několik bankovních společností. Jediné, co potřebujete mít, je nemovitost, kterou budete za svůj úvěr ručit. Využít samozřejmě můžete i možnost nabídky od nebankovních společností, které nabízí nebankovní americkou hypotéku https://nebankovnihypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/

Americká hypotéka má oproti spotřebitelskému úvěru výhodu v tom, že úroky jsou většinou nižší, i když na druhou stranu u jsou zase o něco vyšší než u klasického hypotečního úvěru. To je ale daň za to, že si z této hypotéky můžete financovat to, co sami uznáte za vhodné.