Nezařazené

Udělejte si domov krásný

Každá hospodyňka vám potvrdí, že je domov krásný teprve tehdy, když je v něm nejenom to, co ti dva nebo víc jeho obyvatel nutně potřebují, ale i to, co z něj dělá opravdový domov jako klícka. Domov nemůže být domov, dokud je zoufale strohý. Tam se žít dá, ale domov to jednoduše není a ani nemůže být. Protože doma taky musí být na co se koukat.
Z tuctového bytu si uděláte . Naše babičky by asi řekly, že doma žádné handmade nechtějí, že si tam radši pověsí něco, co si udělaly samy svýma šikovnýma, i když už poněkud se třesoucíma rukama, ale to je jedno, protože je to jedno a to samé. Handmade je prostě něco, co někdo udělal dost možná zlatými českými ručičkami. Nebo klidně i asijskými, dejme tomu čínskými ručičkami, na tom nesejde.
duhové růže
Hlavně to musí být krásné, na ničem jiném u toho nezáleží. Musí se to líbit těm, kdo se na to budou doma koukat, až to bude jejich a až si to někam pověsí, postaví, položí a podobně.
Ale to není to jediné, na čem záleží. Důležité je nejenom to, aby to bylo krásné, ale taky aby toho bylo tak akorát. Když je takové dekorace málo, brzy se okouká, když je jí moc, je to na škodu, protože všeho moc škodí.
Pak to musí být originální. Nebo to takové aspoň má být. Představte si, že byste se navštěvovali se všemi sousedy a v každém bytě viděli to samé. To by byla, pane, otrava!
lapač snů s pírky
Dekorace nemusí být vůbec drahá, jenom se musí líbit. A tak ji pořídíte kdekoliv, klidně nejen v luxusním obchodě, ale i v bazaru nebo sekáči. A není na tom nic špatného, hlavně že se líbí. A když ani tam nic příhodného nenajdete, což si takhle vyrobit něco úplně sami? Nic na tom není a máte něco, k čemu máte daleko citovější vztah, i když vás to nestálo skoro nic, jen snahu a materiál.
A hlavně se na dekoraci do bytu musí shodnout všichni ti, kdo v něm bydlí. Protože by nebylo ani trochu fajn, kdybyste se koukali na něco, co máte rádi, a přitom periferně viděli svého životního partnera, jak se tváří kysele, jak se mu to možná i hnusí. To by bylo vzápětí i po vaší radosti. A z toho, co jste chtěli doma být, by byla už i pro vás brzy docela obyčejná přítěž, které byste se nakonec zbavili. Jen aby tomu druhému nebyla na očích a on nebyl otrávený na očích vám.
Protože doma je doma. Tam se mají cítit dobře všichni. A dekorace tomu mají pomáhat a ne teplu rodinného krbu škodit.