Trampolína – ideální cvičební pomůcka

Jak si udržet svěží mysl

Správně relaxovat – lidé zapřažení do pracovního kolotoče častokrát vůbec nevnímají, že jim jejich organismus pomalu, ale jistě vypovídá službu, a že požaduje dostatek času na obnovení jeho funkcí. Lidské buňky také vyžadují určitou energii a dostatek klidu k tomu, aby se mohly regenerovat a čerpat živiny z potravy. A když už se tito „workoholici“ konečně odhodlají ke změně, aby vysadili z pracovního tempa, zalehnou na kanape a pasivně sledují televizní vysílání. Anebo konzumují alkoholické nápoje a dopřávají si hostiny poskládané zpravidla z nezdravých pochutin – obložených chlebíčků, dortíků, kávy se šlehačkou atp. Z jednoho extrému do druhého.

skákající dívka

To však mysl neudrží svěží, ale ještě více ji unaví. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet a jít zlatou „střední cestou“. Práci i odpočinek rozdělit alespoň na dvě poloviny, mít dostatek času na sebe sama, namísto pasivní zábavy zajít na masáž, do sauny, do bazénu, projít se v přírodě a něco tvořit podle vlastní invence, třeba pěstovat květiny nebo zeleninu na zahradě.

skákající siluety postav

Správně cvičit – každý rozumný lékař vám poradí na deprese a úzkosti kromě vyvážené stravy vhodný pohyb. Který je ale natolik ideální, že nás nebude stresovat více, než aby přinesl nějaký užitek? Vyzkoušejte trampolínu.

Při skákání se velmi rychle vyplaví do krve endorfiny, zodpovědné za pocity pohody a štěstí, cvičení je vhodné i pro osoby obézní nebo méně pohyblivé, pro seniory i malé děti. Pohyb nezatěžuje klouby, přitom je skákání natolik namáhavé, že předčí i některé silové či vytrvalostní sporty. Proč se tedy trápit v posilovně s těžkými břemeny nebo běháním po tvrdém asfaltu, když to jde lehce a současně velmi efektivně. Při dodržování základních bezpečnostních pravidel jsou trampolíny Goodjump ideální způsob, jak zdravě zhubnout, podpořit dobrou náladu, zbavit se stresu, posílit svalstvo a vylepšit svou fyzickou kondici.