Správné pH bazénu pomůže

Jste majitelem bazénu, který se každý rok stará o to, aby byla voda v něm vždy průzračná? Mnoho vlastníků vodní nádrže si myslí, že jediné, co pro její úpravu stačí udělat, je zakoupit kvalitní chemii. Bohužel ani ta nejdražší a nejvíce výkonná chemie nebude fungovat, pokud ve vodě nebudete mít správnou hladinu pH.

dítě v bazénu

Je nevyhnutelné ho průběžně kontrolovat

Přípravky, které slouží na úpravu pH do bazénu vám v mnoha ohledech usnadní práci se střídáním chemie. Pomocí příslušného testeru během krátké chvíle zjistíte, jestli je potřeba jeho hladinu zvýšit (přípravkem pH plus) nebo okamžitě snížit (díky přípravku pH mínus). Tuto doplňkovou chemii nalezete v kapalné podobě nebo ve formě granulátu.
Ještě před samotným vyčištěním vody pomocí chemických tablet, je nutné provést test a následně ho upravit. Tímto prvotním krokem docílíte toho, že se účinné složky budou rozpouštět a působit přesně tak, jak slibují.

struktura vody

Několikrát během koupací sezóny

Bohužel nestačí věnovat pozornost ideální hladině pH pouze na začátku vaší sezóny koupání. Tak jako chemické tablety na úpravu vody, které musíte přibližně po 7 až 10 dnech vyměnit, je nutné provést i kontrolu daného pH.
V sortimentu nalezete mnoho přípravků na jeho úpravu, které se od sebe liší převážně velikostí balení. Dbejte na jejich správné dávkování a nikdy nepřesahujte jejich množství rozptýlení do vody.
Při dodržení všech kroků, které jsou potřeba udělat pro získání bezchybné vody, se můžete spolehnout na to, že si vaše léto u vody dopřejete v takovém poměru, jaký jen budete chtít. Mít na zahradě vlastní bazén se pro vás stane vzácností pouze v případě, že bude jeho voda lákavá ke koupání a samozřejmě i nezávadná ze zdravotní stránky. Najděte si proto chvilku času k jejímu zdokonalení, která bude stát za to všemi deseti. Výsledkem pro vás bude pouze voda, kterou vám budou moct všichni kolem závidět.