Sedací vaky jsou určeny nejen pro děti, ale i pro dospělé osoby s nadváhou

Historie sedacích pytlů je poměrně dlouhá, s jejich výrobou se začalo před více než padesáti lety, a navíc lze tvrdit, že lidé si jakési „primitivní“ vaky vyráběli podomácku již mnohem dříve. Zpočátku se vnější obal plnit přírodními materiály, co bývaly po ruce, např. rýží, fazolemi či obilnými slupkami. Z toho ovšem vyplývala podstatná nevýhoda, a sice vysoká hmotnost vaku, pokud měl mít požadované rozměry, aby se na něm dalo pohodlně sedět.

šedý sedací vak

Dnes je situace mnohem lepší, pro výplně vaků se používají speciální polystyrenové kuličky (expandovaný polystyren EPS) a tím pádem jsou i obří vaky velmi lehké. Pořídit si tedy velký sedací vak, který chcete častěji přenášet, není problém.

Vážíte něco přes metrák? Nevadí!

U některých lidí není ani jeden metrák „žádná váha“, mezi námi žije poměrně velké množství obézních jedinců, jejichž hmotnost je daleko vyšší. Mnohem horší je situace v zámoří, kde trpí obezitou a nadváhou téměř tři čtvrtiny populace. Pokud k takovým lidem patříte i vy, a chcete s tím něco aktivně dělat, bude to jen dobře, ale to neznamená, že si v tomto mezidobí nemůžete pořídit sedací vak Duo s nylonovým potahem, protože by vás jednoduše neunesl. Unesl, i s vašimi sto třiceti kilogramy živé váhy.

hnědý vak

Nylonové potahy můžeme doporučit i tam, kde s vaky hodláte nakládat trochu hrubší silou, např. je častěji vláčet po zemi a tahat se s nimi na zahradu, nechat po nich skákat vaše ratolesti anebo hopsat kočky a psy. Nylonu nevadí zvířecí drápky a snese i dětské skotačení.

Sedací vak může připomínat velký polštář

Sedací vaky Duo jsou v podstatě velké polštáře, o rozměrech přibližně 140 cm na šířku a 190 cm na délku, čímž připomínají rozměry širokého lůžka pro dospělou osobu. Jestliže tedy odepnete oba postranní popruhy a vak rozložíte na zem, máte k dispozici poměrně velkou relaxační plochu. Můžete na ní i přespat, můžete si tu s dětmi hrát, můžete ji využít pro meditaci, můžete se na ní třeba i milovat.