S novými žárovkami ušetříte

Každý přístroj, který máte doma, je poháněn elektrickou energií, na čemž by nebylo nic špatného, ovšem cena elektřiny každým rokem roste o pár procent, což není pro spotřebitele dobrá zpráva. Vzhledem k tomu, že bez elektrické energie se neobejdete, jste nuceni ji odebírat. Nikde ale není řečeno, že ve velkém množství. Můžete přehodnotit své dosavadní plýtvání a začít výraznějším způsobem v tomto směru šetřit. To ovšem neznamená, že byste si měli zapnout televizi jen jednou za dva dny, a to ještě na půl hodiny. Nic takového. Existuje mnohem úspornější opatření, do kterého se můžete pustit, a sice výměna všech žárovek za novější daleko úspornější typy.

Usměvavá žárovka

Ušetříte tisíce

I přesto, že se již pár let neprodávají, jsou tradiční modely vláknových žárovek v hojné míře stále používány. Není to pouze problém českých domácností, ale také celé řady firem, kde by si člověk řekl, že na úspornost budou brát větší zřete. Pokud stále používáte vláknové žárovky, měli byste je co nejdříve vyměnit za daleko efektivnější LED typy, které nejenže déle vydrží, ale hlavně jsou energeticky daleko méně náročnější. Důvod je prostý – většinu elektřiny mění na světlo. Vláknové žárovky vždy až příliš hřály a tím se nejen snižovala jejich životnost, ale zároveň to mělo negativní vliv na spotřebu. Když uděláte výměnu starších a nemoderních světelných zdrojů za novější modely, rozhodně na tom jen a pouze vyděláte. A to dokonce i tisíce ročně.
Zdroj světla

Při poměru cena/výkon jsou výhodnější

Nenechte se při nákupu odradit jejich trochu vyšší cenou. Za kvalitu se vždy platí trochu více a LED žárovky v tomto směru nejsou žádnou velkou výjimkou. Když si však pořádně propočítáte jejich cenu a peníze, které s jejich pomocí ušetříte, zjistíte, že jsou ještě levnější než tradiční žárovky. Počáteční investice je tedy poněkud vyšší, ale když se na to podíváte z dlouhodobě perspektivy, jsou tyto žárovky prakticky zadarmo.