Reakce těla na lásku

Zamilovanost je jedním z nejkrásnějších období lidského života. Vědci stav zamilovanosti často přirovnávají ke stavu opilosti, a to nejen protože nám v těchto chvílích vypovídá mozek, opouští nás zdravý rozum a často z nás padají i různé nesmysly, ale hlavně proto, že v našem těle dochází k reakcím, které se podobají těm při požití alkoholu nebo drog.
Polibek při západu
Pokud si myslíte, že zamilování se vyvíjí časem, vyvedu vás z omylu. Když totiž poprvé spatříme jakéhokoli člověka, náš mozek se nastartuje a během neuvěřitelných pěti sekund vít, zda se vám daná osoba líbí či jestli jste se do ní zamilovali. Jelikož si zamilovanost pěkně pohrává s vašimi hormony, můžete zpozorovat, že máte nižší tlak. To ovšem neplatí, když je vám váš objev nablízku. V tomto okamžiku se totiž vaše tepová frekvence radikálně zvyšuje, naplavuje se adrenalin, který když vás později opouští má za vinu pokles vaší dobré nálady. Prozradí vás i vaše zorničky, které budou rozšířené.
Hormon lásky neboli oxytocin má také na tělo velkou spoustu účinků. Vše začíná tím, že jste odolnější vůči bolesti a končí tím, že se budete bát, zda nemáte Alzheimerovu chorobu, protože se zvýší vaše zapomínavost. Tento hormon se ve vyšších hodnotách objevuje u žen, což způsobuje, že si my ženy často své partnery idealizujeme a nepřipouštíme si žádné záporné hodnocení od našich přátel či blízkých. Samozřejmostí jsou tak zvaní motýli v břiše, pocení dlaní a také jste si určitě všimli toho, jak velkou námahu musíte vynaložit k tomu, abyste se mohli alespoň z jedné poloviny soustředit. Zkrátka na něj nebo na ni musíte stále myslet, a to i přes to, že vás to okrádá o noční spánek. Podle vědců ženy při zamilovanosti nasazují vyšší hlas, protože si myslí, že jsou přitažlivější.
Náramek love
Zkrátka zamilovanost z nás dělá tak trochu blázny a stalkery. Pokud si nebudeme nic nalhávat, je nutné také přiznat, že lidé jsou zkrátka od přírody žárlivci. V tomto období vás nejspíš nebudou vaši blízcí poznávat a vy sebe samé také ne, ale jako náhradu můžete považovat to, že vám najednou svět bude připadat mnohem krásnější.