Nezařazené

Půst a hladovka, dvě rozdílné věci

Ono se řekne, žít zdravým životním stylem, udržovat si ideální váhu, zhubnout zbytečný tuk, správně se hýbat, ale ne vždy k tomu má člověk vhodné podmínky. Navíc, když se přiblíží situace, kdy potřebujete opravdu a zaručeně zhubnout, většina se odhodlá k jediné možnosti, a tou je hladovění, tedy příjmu minima jídla. Jak je to tedy s hladověním a jaký efekt na úbytek váhy má a hlavně, co nastane poté, co začneme zase opět normálně jíst?
hladový muž
To, že nebudete dodávat tělu dostatek jídla, nemusí znamenat, že zhubnete. Vaše tělesná schránka si takovou situaci vyhodnotí zcela jinak, a to tak, že si bude dělat zásobičky do rezervy a tuky se vás budou držet jako klíště. A to je špatně. Jiná situace je v případě, že chcete svoje tělo zbavit škodlivých látek a naordinujete si krátký půst nebo detoxikaci organismu. To by ale mělo trvat jen několik málo dnů.
Cíleným a nekontrolovatelným hladověním svému tělu více ublížíte, než prospějete. Hladovkamůže být účinná jen v případě, že vše zkonzultujete se specialistou a je určená jen těm, kdo se potýkají s opravdu značnými problémy se svou hmotností. I v takových případech se ale jedná o záležitost krátkodobou.
Naordinovat sami sobě můžete jednodenní hladovku, kdy pijete pouze čaje nebo šťávu z čerstvého ovoce. Pokud jste zdravý člověk bez obtíží, pak tím určitě nic nezkazíte.
jídlo na dlaních
Dlouhodobější odpírání jídla může mít spoustu negativních následků, váha sice bude ukazovat příjemnější čísla, ale ve chvíli, kdy začnete jíst, půjdou kila opět nahoru, v některých případech naberete víc, než jsme měli původně.
Hladovění může mít i nepříznivý stav na psychiku. Tomuto způsobu snižování hmotnosti se pokud možno vyhněte, raději zkuste upravit jídelníček, jíst vícekrát denně a menší porce, efekt sice nebude ze dne na den, ale určitě se vytouženého cíle dočkáte.