Plastové obálky mají celou řadu výhod

Jestliže se zabýváte prodejem textilu, tiskovin anebo jiného zboží, které pravidelně odesíláte svým zákazníkům a potřebujete, aby bylo dobře zabalené, tak je jasné, že musíte mít po ruce opravdu kvalitní obalový materiál, který vaše zboží dokonale ochrání, a jeho použití bude snadné a rychlé. A přesně takové jsou plastové obálky.

obálky

Jejich velkou předností je jistě snadná manipulace. A tím se výrazně odlišují od kartonových krabic, se kterými má každý uživatel mnohem více práce. Jen si představte, co všechno musíte udělat, když chcete zboží zabalit do kartonové krabice: musíte ho vložit dovnitř, zavřít klopy, přelepit je páskou anebo převázat provázkem. Zkrátka, je to práce na několik minut. A nyní si představte, co je potřeba udělat, když se rozhodnete pro balení do plastové obálky: vložíte zboží do obálky a přehnete samolepicí klopu – a to je vše! Během několika sekund máte hotovo.

Navíc je velký rozdíl i ve skladování takového obalového materiálu. Zatímco plastové obálky vám zaberou pouze minimum místa – jsou poměrně tenké, lehké a můžete jich na jednom místě bez potíží uschovat stovky i tisíce, tak stejný počet kartonových krabic vám zabere mnoho místa. Navíc, když si plastové obálky objednáte ve větším počtu, jistě to pro vás bude cenově výhodné.

dopisy

Ovšem snad ten nejdůležitější rozdíl ze všech spočívá v kvalitě balení a v odolnosti takto zabalené zásilky. Každá kartonová krabice je z papíru, to je jasné. A všichni moc dobře víme, co se stane, když se papír setká s vodou – takové setkání nedopadne nikdy dobře. Krabice se snadno rozmočí, poškodí, a spolu s ní je v ohrožení i uvnitř obsažená zásilka. A přesně něco takového vám s plastovou obálkou nikdy nehrozí. Polypropylenové obálky jsou naprosto vodě odolné a nepropustí ani kapku, a to ani v případě, kdy by například spadly do nádrže s vodou – pod jejich ochranou je tedy každá zásilka v naprostém bezpečí.