Osobní počítač je dobrá investice

Dostat se dnes na internet je extrémně jednoduché. Většinou nemusíte mít k dispozici ani PC. Bohatě postačí, když máte novější telefon, tablet, případně konzoli. Na internet se ale dnes dá dostat i pomocí televize. Ty nejnovější modely zvládají nejen klasiku ve formě YouTube nebo Netflixu, ale zároveň nabízejí i vlastní internetový prohlížeč, takže se s jejich prostřednictvím můžete dostat prakticky na jakékoliv internetové stránky budete chtít. Je to trochu neohrabané a vcelku to i trvá, a to i když máte bleskové připojení na internet, ale opravdu to funguje. Je tedy dobré položit si otázku, zdali je vůbec v současnosti nutné mít vlastní PC. Odpověď je jednoduchá, pořád se to vyplatí, a možná i více než v minulých letech.

S počítačem na internetu

Herní mašina

Pokud rádi hrajete hry, nejlepší je to stále na osobním počítači. Jistě, konzole jsou dnes pro tento druh zábavy daleko používanější, ale chcete-li dosáhnout opravdu vysoké rozlišení a tím i skvělé grafiky, bez počítače se neobejdete.
V práci u počítačů
Kvalita výrazným způsobem mluví v jeho prospěch a nic na tom nejspíše nezmění ani nadcházející generace nových konzolí, které mají spatřit světlo světa už koncem příštího roku
. Je však nutné podotknout, že na rozdíl od konzolí, herní počítač neseženete za pár tisícovek. Aby se jednalo o opravdu bytelnou herní mašinu, připravte si minimálně třicet tisíc korun.
Retro počítač

Pracovní stanice

Konzole mohou sice nahradit počítač co se týče her a z části i jako prostředek, kterým se můžete připojit k internetu, ale rozhodně ho nenahradí jako pracovní nástroj. Na PC dnes pracuje prakticky každý trochu vzdělanější člověk. Běžně se na počítačích nejen programuje, ale také se zde vytváří účetnictví, grafika, animace, smlouvy a dalších milion věcí, bez kterých se v současnosti neobejdeme. Dobrou zprávou je, že pro většinu těchto věcí nebudete potřebovat žádné super drahé železo, ale levnější kancelářský model, který se dá pořídit i za pár tisícovek.