Neopětovaná láska

Můžete být žena, které je šedesát let anebo čtrnáctiletá dívenka. Můžete být padesátník anebo šestnáctiletý klučina. Ať jste jakákoliv věková kategorie, lásku si chceme najít v každém věku a nemusí to být vždy milostný románek nebo láska na celý život. Můžeme lásku cítit i k domácímu mazlíčkovi či oblíbenému předmětu nebo sportu. Láska nás tedy provází celým životem a je jen na nás, jak ji přijmeme a jak z ní budeme těžit.

láska - rodina

Každý z nás lásku pocítil. Někdy se ale zamilujeme do osoby, která tuto lásku neopětuje a my se s tím můžeme vypořádat různými způsoby. Můžeme se co nejvíce snažit získat city druhé osoby. Můžeme na tu lásku zapomenout i když je to velmi těžké a také můžeme tajně milovat dál, ale je tu velké riziko toho, že se budeme dlouhou dobu trápit. Která varianta je ta nejlepší Vám nikdo říct nemůže. Tím, že každý člověk je originál a cítí a bere situace různými způsoby, nejde napsat návod na neopětovanou lásku.

láska - bolest

Sice není žádný návod, ale máme tu pár rad, díky kterým bude naše bolest lépe snesitelná.

  1. Zaměřte se na poznání svého nitra. Najděte si koníčky, které Vám budou dělat radost a poznejte sami sebe.
  2. Choďte ven s kamarády a přáteli. Přece jen nám přátelé vždy zůstanou a jsou tu pro nás, abychom se cítili lépe.
  3. Nebojte se, že si už nikdy nikoho nenajdete. Lidí na celém světě je přeci dost. Pokud Vaše láska city neopětuje, jiná osoba už na Vás čeká a čeká na Váš úsměv.
  4. Nehledejte chyby jen na sobě. Nedávejte si vinu, že jste udělali něco špatně.

Smutek je sice někdy potřebný, ale trápení se v mnoha dalších dnech je zbytečný a určitě vyzkoušejte vše co Vám vykouzlí úsměv na tváři. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Tak se to vždy říká. A ačkoliv se můžete cítit přesně naopak. Můžete se cítit, že nic horšího se už stát nemůže, tak i to je dobře. Pokud už se nemůže nic horšího stát, znamená to, že už můžete jít jen nahoru a že už bude jenom lépe.