Nebojte se nejistot

Když se leckdo rozhoduje o tom, zda začne podnikat nebo ne, uvažuje pochopitelně i o finanční stránce takového rozhodnutí. A není se mu co divit, protože v podnikání o peníze jde, a to obvykle především, více než o cokoliv dalšího. Byznys musí svému majiteli jednoduše vynášet a vše ostatní je tu navíc.

Jenže s penězi je to často těžké. Ne vždy se vše daří tak, jak by se to dařit mělo, a když se nepodaří problémy zavčasu odstranit, může to skončit i skutečně zle. Tedy třeba i bankrotem.

ruské peníze

Tak daleko by to ale nikdo z podnikatelů neměl nechat zajít. A finanční problémy by se určitě měly řešit dřív, než člověka a jeho podnikání skutečně nepříjemně poznamenají. Tedy měly by se najít dostatečné dodatečné zdroje příjmů. A v případě, že tyto nejdou dostupné, alespoň nějaká ta dost výhodná půjčka, se kterou by se finanční tíseň zvládla do doby, než jednou zase bude líp.

Jenže ten, kdo už uvažuje o půjčce, nesmí sáhnout po tom prvním, co mu někdo nabídne. Mohla by to totiž sice být i trefa do černého, jenže daleko spíše by taková neuváženě vzatá půjčka přinesla spíš problémy než užitek. Spousta půjček je nedosažitelná pro ty, kdo nejsou jakožto žadatelé dokonalí, u spousty půjček můžeme při důkladném hledání najít tu zjevná a tu i hodně dobře zamaskovaná negativa, a tak by se leckdo honil za nedostižným přeludem nebo si vzal něco, co by ho pak příliš táhlo ke dnu.

ukrajinské hřivny

A kterou půjčku si tedy vzít, když má podnikatel problémy, když má třeba nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků nebo něco takového?

V takovém případě je nejednou k nezaplacení (v přeneseném smyslu slova) americká hypotéka bez registru, kterou může dostat žadatel výhodně i tehdy, když není bonitní. U ní stačí jenom nabídnout nemovitou zástavu a prokázat schopnost splácet, a pak už se řešení najde. A tím se dá leckteré problematické podnikání postavit na nohy.