Každá květina potěší

Bohužel žádná květinka nevydrží věčně. Má svoje období, kdy naplní svůj životní běh, potěší svými květy nebo dokonce i dekorativními plody, což některé také velmi dobře umí. Když přijde její čas, tak uvadne a s ní odejde i její krása. Podle toho o jakou květinu se jedná, protože některé nás skutečně potěší jen v jedné sezóně. Poté se s ní buď rozloučíme a na jaře budeme shánět opět sazeničky nebo semínka, v jiném případě můžeme očekávat i její opětovný cyklus. Kdyby ovšem jsme si je včas otrhali, nechali usušit, tak by nám sušené květiny přinesly radost klidně i více než je jen jejich sezónní doba. Takové květy se dají poté i různě aranžovat jak do vázy, tak pro jiné využití.

děvče na louce

Z jakých květin si lze vybírat

V podstatě je skutečně mnoho rostlin, které se dají sušit a nejen květiny, ale i dřevo, kůra a mnohé jiné dekorativní prvky, které se vhodně ošetří a přinesou nadále radost v jiné úpravě. Takto si můžeme vyrobit prakticky cokoliv z růží, frézií, afrikánů, chryzantém, pivoněk, karafiátů a skutečně těch druhů je poměrně dost. Jen se na ně musí velmi citlivě a rozhodně se spíše hodí do vázy, kde budou dělat radost ve svázané kytici. Mohou se poté doplnit různými druhy sušené trávy nebo rákosí či obilí a makovic. Tady si mohou šikovné ruce vyhrát ještě různým barvením a lakováním.

sušená kytice

Výběr, který nezklame

Nejčastěji se ale používají úplně jiné květiny a to jsou slaměnky, které jsou přímo stvořené pro sušení a další dekoraci. Hýří hodně barevnými kvítky a doplnit se dají i staticí nebo smilky. Opět je více možností a je lepší se poradit s odborníky. Nebo úplně nejlepší je si udělat chvíli čas a rovnou si vybrat hotové produkty, které nabízí sušená květina – Florservice. Zde si můžeme rovnou zakoupit všechny potřebné věci pro tvorbu a v podstatě pod jednou střechou seženeme více, než si můžeme jen pomyslet. V tomto případě si skutečně každý přijde na to své a podle vlastního výběru si může naplánovat různé dekorace a vhodné dárky pro přátele.