Jsou chytré hodinky skutečně takovým přínosem?

V dnešní době má chytré hodinky prakticky každý. A není divu, koneckonců mají velkou spoustu funkcí, které je možné využít. Ty by nám měly usnadnit život, ale je tomu skutečně tak? Nebo se jedná o další pomíjivý trend?

 

V první řadě je zde otázkou, zda skutečně všechny nabízené možnosti využijeme, a zda jsou skutečně tak užitečné, jak se na první pohled může zdát.

 

funkce chytrých hodinek

 

Asi nejpoužívanější je samozřejmě propojení s mobilním telefonem. Díky tomu můžeme s pomocí hodinek přijímat hovory i číst zprávy, aniž bychom museli mobil vytahovat z kapsy či tašky. Problémem je fakt, že nám často volají v nevhodnou chvíli, například při řízení. To samozřejmě přidává člověku na stresu, což je něco, co si v dnešní době jen málokdo může dovolit.

 

Pak jsou zde také další funkce, a u těch už je situace složitější. Například měření kroků by se mohlo na první pohled zdát jako výhodné, avšak pravdou je, že jej příliš nevyužijeme. Samozřejmě se najdou lidé, kteří chtějí například splnit nějaký limit, třeba oněch známých 10 000 kroků, avšak kolik z nás to je? A kolik jej opravdu dodržuje?

 

propojení hodinek a mobilu

 

Pravdou je, že pokud si takovýto limit nastavíme, přinese to většinou jen další stres, pokud se nám jej nepodaří splnit. Jistě, existují lidé, kterým vyhovuje, avšak těch je jen málo, a prakticky žádný z nich nemá sedavé zaměstnání, kde se příliš nehýbe. Kromě toho je faktem, že krokoměr v chytrých hodinkách není příliš přesný.

 

Najdeme zde také i naprosto zbytečné funkce, jako je měření hladiny stresu. Ta totiž nemá prakticky žádnou vypovídací hodnotu. Ve skutečnosti je jen dílem náhody, jaký výsledek vám vyjde. Skutečnosti však příliš odpovídat nebude. Přesto tomu poměrně mnoho lidí věří. A rozhodně není dobré, pokud se na ni spoléhají.

 

Je jasné, že chytré hodinky rozhodně mají své využití, avšak mnoho z jejich funkcí je poměrně zbytečných, a jako na takové bychom na ně měli pohlížet. A je dobré to vzít v úvahu, když si je budeme kupovat.