Jaké jsou základní pilíře vztahu?

Některým párům dá spoustu práce udržet si krásný a spokojený vztah, jiní mají pevné základy, díky nimž je vše mnohem snazší. Proto je potřeba přemýšlet, než vstoupíte do vztahu, zda jsou ony pilíře ve vašem případě dostatečně silné, aby vztah ustál i větší potíže. 

Vzájemná přitažlivost

Tvrzení, že na vzhledu nezáleží, je holý nesmysl. Faktem však zůstává, že každému se líbí něco jiného. Někomu učarují kypré tvary, jinému pevné pozadí, husté vlasy, nebo symetrická tvář. Nelze tedy říci, že je někdo nepřitažlivý, jelikož se vždy najde někdo, komu se líbit bude. Pokud si rozumíte, ale vaše vzájemná přitažlivost nefunguje, tedy jeden z vás shledává toho druhého nepřitažlivým, snad až odpudivým, budete muset na vztahu hodně pracovat, aby to vůbec mělo smysl. Přitažlivost je totiž skutečně důležitá, a ačkoliv postupem času už vztah není tolik o fyzickém kontaktu, nechcete se probouzet vedle někoho, kdo vám pokazí celý den jen tím, jak vypadá.

pár na kole

Důvěra

Hranice věrnosti, soukromí, a podpory jsou v každém vztahu nastaveny jinak, což je v naprostém pořádku. Jde přeci o to, aby to klapalo vám, nikoliv abyste dostáli měřítkům společnosti. Pokud však jeden druhému nedokážete plně věřit, je někde chyba. Jestli se pak jeden z vás v tom druhém zklamal, bude o poznání těžší toto řešit, a vzájemné podezírání může citovou úroveň vztahu pěkně pošramotit.

spojené prsty

Plány

Je také důležité, abyste se ve vztahu shodli na plánech vašeho společného života. Pokud jeden z vás chce mít čtyři děti, a ten druhý žádné, bude to velký oříšek, v němž kompromis dvou dětí nejspíš fungovat nebude, a stejně tak pokud se jeden podvolí, ten druhý může být nešťastný. Ačkoliv už byly i případy, kdy člověk nechtěl mít děti, a po jejich narození by za ně dal život, nelze se na to spoléhat. O těchto věcech se obvykle na první schůzce nemluví, ale je potřeba je probrat dřív, než bude vztah příliš vážný, a jeden z vás si ublíží.