Jak zvládnout a zorganizovat si práci na home office

Práce z domova je lákavá.  Ale představa a realita se mohou mnohdy lišit. Proto přinášíme pár tipů, jak home office lehce zvládnout a vytěžit z něj jen výhody.

Vhodné oblečení

Práce z domova svádí k tomu sednout si k notebooku ještě v pyžamu a začít pracovat. Ale vědomí, že nejste zcela oblečeni a nachystáni na ven, může vaše pracovní tempo brzdit. Dokonce můžete více prokrastinovat. Oblečte se, jako když jdete do práce.

Příjemné pracovní prostředí

Vytvořte si doma pěkné pracovní prostředí. Někomu vyhovuje mírný chaos, někdo zas potřebuje čistý, uklizený stůl s minimem věcí. Důležité je, abyste měli na vše dostatek místa.

práce

Přirozené světlo

Hned ráno roztáhněte závěsy a žaluzie. Tělo a oči reagují na denní světlo. Podpoříte bdělost a nebudete oči tolik namáhat, jako kdybyste měli zataženo a šero.

Malé úložné prostory

Dejte si k ruce malé úložné zásuvky, uspoříte čas při hledání dokumentů. A ani by nebylo moc praktické chodit pro ně do vedlejší místnosti do velké skříně.

Dekorační květiny

Do svého zorného pole si vystavte květiny. Ty se postarají o čištění vzduchu a zvýší vám kreativitu. Dostanete do domu i trochu té přírodní zeleně a o které se ví, že uklidňuje. 

květiny

Stimulující vůně

Vůně, které podporují kreativitu a zbystří vám smysly jsou citrusové. Z bylinek je to například rozmarýn a máta pro více energie.

Jasné bílé žárovky

Musíte-li si svítit, použijte jasné bílé žárovky. Ty jsou nejpodobnější dennímu světlu.

Pevný režim dne

Stanovte si režim dne, rozplánujte si úkoly a dodržujte jejich plnění. Neodbíhejte k jiné práci. Jinak by se vám také mohlo stát, že po obědě zjistíte, že jste vlastně ještě nezačali. 

Další tipy:

  • nekontrolujte během práce sociální sítě
  • dostatečně pijte a dodržujte svačinky
  • po splnění úkolu se vždy protáhněte nebo projděte