Jak se obléct do divadla?

Do divadla se každý z nás alespoň jednou dostal či dostane, protože kultura ovlivňuje naše životy a je třeba si občas na nějaké divadelní představení zajít a užít si takový ten čas, kdy jste formálně oblečeni a dodržujete zásady etikety. Každý by si měl alespoň jednou za půl roku zajít na takovou akci, protože i divadlo je pro nás důležité a pohladí naše kulturní já. Zkrátka pocit po skončení divadelního představení je nepopsatelný, ale jedná se o velmi kvalitní zážitek, který vás, jak jsme už říkali, bude doprovázet velmi dobrým pocitem z toho, že pro své vzdělání a etiketu ve svých srdcích něco děláte. Pohlazení na duši potřebuje každý, navíc pokud jste na takovém divadelním představení, máte zkrátka alespoň po dobu tohoto představení klid a dostanete se od starostí a problémů pryč a užíváte si naplno tento kulturní zážitek. 

hlediště

V divadle je třeba se chovat podle pravidel etikety, která jsou tak nějak všeobecně známá, ovšem jsou zde stále lidé, kteří tato pravidla neznají, a právě pro ně je tento článek stvořen, aby si dokázali v hlavě přerovnat tato pravidla slušného chování a využít je v praxi. 

Pokud chceme navštívit pouze místní divadlo, které je navíc určeno pro děti a hraje se v místním kulturním domě, není třeba to přehánět s oblečením, šaty u žen a košile u mužů je ideální, u žen to pak mohou být obyčejnější šaty či formální kalhoty, které můžete sladit s nějakou pěknou halenkou. Jako boty můžete zvolit i bez podpatku, protože ne všem podpatek sedí. Muži zvolí kalhoty a košili.

divadlo

Děti oblečte do podobného duchu, nic extra ale zároveň nic neslušného. Pokud jdete ovšem do většího divadla, kde se hraje už jiná liga představení, je potřeba u mužů i saka či obleku a u žen lepších šatů a zvolit i vhodnější obuv, podpatky vypadají na noze mnohem lépe než jakékoliv jiné boty. Nezapomeňte zvolit vhodné šperky, protože bez šperků vypadá outfit stroze. Silonky jsou taky to pravé, do společnosti správně s holýma nohama nechodit. Zvolte vhodnou kabelku.