Friendzone

Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč pokaždé když najdete váš vysněný protějšek, se ocitnete ve „friendzone“, co to vlastně je a jak z něj ven?
Friendzone je stav mezi dvěma lidmi, kdy jeden partner ke druhému cítí pouze přátelství, nicméně ze strany druhého partnera, je tento vztah podepřen láskou. Člověk, který je zamilovaný, se cítí frustrovaný. Tyto osoby, jsou svým protějškem často využívány. Často se svému „partnerovi“ snaží zavděčit, dělají vše, co mu na očích vidí a svému protějšku se vnucují častými zprávami či telefonáty. Tento stav může hraničit až se stalkingem.  
sedící muž a žena
Důvodů, proč tento stav nastal, může být hned několik. Vědecky je dokázáno, že v této zóně se nejčastěji ocitají lidé, kteří nejsou schopni odhadnout protějšek, který je jim rovný. Pokud bychom měli deset mužů a deset žen a oběma pohlavím bychom přidělili čísla od jedné do desíti, podle toho, jak kvalitní partie jsou (zohledňuje se vzhled, inteligence i peníze), jedničky by si měli najít jedničky, dvojky patří ke dvojkám a tak dále. Ti, kteří nejsou schopni odhadnout, kde se sami v této stupnici nacházejí, končí ve friendzone. Za tento stav může často buď příliš velké, nebo naopak příliš malé, sebevědomí.
muž a žena
Jak z této zóny pryč:
·         nevolejte, nepište– udělejte se vzácnějším. Každý ví, že někomu neustále psát a takzvaně dolézat za ním, není dobrá cesta. Uděláme jen dobře, pokud budete předstírat, že o danou osobu nemáte zájem. Všichni přece vědí, že nejvíce toužíme po tom, co nemůžeme mít.
·         začněte se o sebe více starat– pokud budete dbát na svůj vzhled a na to, co si oblékáte, jistě se pravděpodobnost, že zabodujete, podstatně zvýší.
·         najděte si někoho jiného– nejen, že se rozptýlíte a přestanete konečně myslet na osobu, která vás neustále bere jako kamaráda, či kamarádku, ale dokonce se může stát, že začne žárlit a uvědomí si, že jste pro ni, či pro něj, ten pravý.