Elektrikář, elektrotechnik a elektroinstalační materiál


Prací elektrikáře je zajišťování správných funkcí elektrotechnických systémů a zařízení. To je opravdu zjednodušená definice, jejich pracovní činnost je samozřejmě mnohem obsáhlejší. Vyžaduje zručnost, pozornost, logické uvažování, spoustu znalostí apod. K práci se nejčastěji používá ruční nářadí jako šroubováky, kleště, klíče, pájky, zkoušečky, měřící přístroje apod. Důležité jsou šikovné ruce a trpělivost.

výstraha před elektrickým proudem

Elektrotechnik se zaměřuje spíše na řešení technologických procesů, vyhledávání a analýzu informací. Provádí revize a údržbu rozvodných zařízení. Pracovními prostředky jsou mu měřící přístroje, počítače, analytické přístroje a samozřejmě ruční nářadí. Zabývá se silnoproudými i slaboproudými zařízeními, spotřební a domácí elektronikou, kancelářskou technikou a speciální odrůdou je IT technik, který se věnuje témuž v oblasti informačních technologií. Zařízení je tolik druhů, že se většinou technik věnuje pouze nějaké konkrétní oblasti. Orientuje se v technické dokumentaci, kterou též dokáže vytvořit.

rozvodnice a elektrikář

S těmito povoláními úzce souvisí i potřeba elektroinstalačního materiálu. Jsou to různé součástky, přístroje a zařízení potřebné k opravám či budování domácích elektroinstalací apod. A kde se dá takový materiál sehnat? Zvolit můžete buď specializované kamenné prodejny či hobby markety. Sázkou na jistotu je internet. Mezi potřebné věci pro elektroinstalaci patří rozvaděče a rozvodnice. Mohou být buď zapuštěné pod omítku nebo umístěná nad omítkou. Slouží pro jednoduché připojení přístrojů, pro jištění, ovládání a měření rozvodů. Zapuštěné rozvodnice (pod omítku) na lightpark.cz jsou kvalitní a v dostatečném výběru. Výhodně můžete nakoupit i další sortiment z oblasti elektro, jehož nabídka je zde opravdu široká.
Elektrikáři, elektrotechnici, ale i prodejci elektroinstalačních materiálů se musí neustále učit a vzdělávat. Mění se normy, na trh přichází velké množství výrobků od různých dodavatelů. I ty zaznamenávají postupný vývoj.