Nezařazené

Elektrický přímotop aneb parťák nejen do mrazu

Elektrický přímotop je efektivním pomocníkem v rámci nejrychlejšího poskytnutní tepla. Mnohdy se může stát, že musíte čekat, než se daná místnost topením vyhřeje. Někdy nemusí být při větších mrazech dostatečné teplo v domácnosti, v kanceláři apod., zde je přímotop rovněž nejlepší volbou.
malý ohřívač
 
Výhody elektrického přímotopu
 
·         maximální účinnost,
·         příznivá cena,
·         pyšní se v rámci nejmenší měrné spotřeby,
·         zcela snadná a velmi rychlá instalace,
·         dlouhá životnost,
·         téměř nevyžaduje údržbu,
·         lze přímotop přenášet – snadná manipulace,
·         vysoký výkon,
·         skladnost, nezabírá mnoho místa v daném prostoru.
 
Umístění aneb kam s přímotopem?
 
Elektrický přímotop se většinou pouze postaví na zem. Poblíž elektrické zásuvky. Je dobré, aby přímotop stál na zemi volně, nebyl překryt záclonou či nábytkem. Lze ho využít nejen třeba v ložnici či v koupelně.  Druhou alternativou jsou přímotopy umístitelné na stěnu. A třetí variantou jsou přímotopy, které lze umístit na zem i na stěnu. Co se týče přímotopu na stěnu, je tak ještě více efektivním přístrojem v rámci rychlosti poskytnutí a šíření tepla, rovněž je i lepší ovladatelnost ohledně obsluhy.
 
Výkon aneb vivat teplo
 
Standardní jsou přímotopy mající příkon od 500 do 3000 W. Rovněž má vliv hlavní zdroj tepla, který daná domácnost využívá, stejně tak na jakou světovou stranu je situována místnost apod. Jestliže se jedná o vícestupňový přímotop, zde je volba na dva stupně a to na 1000 W a 2000 W.
hořící dřevo
 
Závěrem
 
K dostání jsou i speciálně určené přímotopy do koupelen, mající certifikát v rámci vhodnosti do prostoru s potenciální vlhkostí, která v koupelně se vyskytuje. Zakoupit lze i elektrické přímotopy, které jsou vhodné do domácnosti mající ratolesti, neboť mají nejen nižší povrchovou teplotu, ale mají též velmi hladký povrch, tudíž je eliminace možného úrazu.
 
Je však mít na paměti, že elektrický přímotop je vždy doplňkovým produktem v rámci poskytnutí tepla. Vytápění celé místnosti přímotopem by zejména hodně poznamenalo nejen rodinný finanční rozpočet a bylo velmi drahou záležitostí.