Do přepravní dodávky bezpečně uložíte na vaší dovolené i jízdní kola

Plánujete dovolenou v podobě výletu na kolech po České republice? Je to dobrá volba, zvláště dnes, kdy se mnohdy komplikuje cestování za hranice kvůli různým opatřením a omezením. Můžete se vydat třeba do Jižních Čech, k přehradě Lipno, a procestovat na kolech po proudu Vltavy celý úsek od lipenské hráze až do Českých Budějovic.

meandry Vltavy

Jak dopravit kola na místo akce

Jízdní kola se dají přepravovat mnoha způsoby – vlakem, osobním vozem na různých nosičích, a mimo jiné i přepravní dodávkou z půjčovny dodávek v Praze rentcarservice.cz. Ten poslední způsob má výhodu v tom, že kola bezpečně uvnitř uzavřete, což se hodí hlavně při kempování v přírodě. Takto uspořádaný výlet s přáteli na kolech bude lépe zajištění i pro případ krádeže, neboť, jak se říká, „co není vidět, tam zloděj nepáchne“. Pro zloděje je vždy nejlákavější to, co má na očích, a čeho se může snadno zmocnit, pokud žádná jízdní kola nejsou vidět, nebude to takové jedince k vám přitahovat.

Lipenská přehrada

Ideální akce na prodloužený víkend, nebo na celý týden

S přepravní dodávkou se s jízdními koly dopravíte kamkoli, a chcete-li tip na skvělý vícedenní cyklistický výlet, pak zavítejte k hornímu toku Vltavy buď přímo k Lipenské přehradě, anebo začněte své putování v Loučovicích, případně ve Vyšším Brodě. Z Loučovic do Vyššího Brodu vede působivá cyklostezka podél Čertových proudů, vyšebrodský vodácký kemp je ideální pro nocleh právě s koly naloženými v dodávce, přičemž dodávka tu poslouží k výletům po okolí, pokud se nechcete trmácet s bicykly po kopcích.

Jízdu na kolech vám pak doporučujeme z vyšebrodského náměstí podél Vltavy, silnice kopíruje řeku téměř v celém jejím úseku, trasa vede převážně z kopce a máte říční koridor přímo před sebou jako na dlani. Je to krásný zážitek od prvních kilometrů přes Rožmberk nad Vltavou a Český Krumlov až k těm posledním, do Českých Budějovic a k zámku v Hluboké nad Vltavou.