Chmurů se rychle zbavte!

Energie, která námi prochází nás může buď léčit nebo nám může způsobovat až fyzické potíže.
Nejen pokrokoví doktoři, ale i fyzioterapeuti tvrdí, že stav našeho těla odpovídá i stavu naší mysli. Kromě přetížených a bolavých zad či kolen nás může také bolet duše. Samozřejmě hádky, stres a další starosti se podepíšou na našem zdravotním stavu. Kdo si to ještě nepřipustil, pravděpodobně si zadělává klidně na velké zdravotní potíže.
To, co prožíváme se totiž odráží nejen na naší duši, ale také na našem těle. Čím víc se budeme ptát sami sebe, co nás trápí, tím snadněji zjistíme, že to, co nosíme v hlavě, nám ubírá energii. Ostatně stejně tak pozitivní myšlenky nám energii mohou dodávat a tím nám pomáhají udržovat naše tělo ve výborné fyzické kondici.
cesta v přírodě
Bolest má samozřejmě mnoho příčin, ale dá se říci, že nejen povalování na gauči, nadměrná fyzická zátěž či kouření nebo stres našemu tělo škodí. Tělo prostě funguje jako celek, tedy existují svaly, které mají přirozenou schopnost se zkracovat při větším napětí. Naopak zase některé se více povolí. Dohromady pracují harmonicky a v souladu, ale stres a negativní energie tento soulad často narušují.
Fyzická schránka poskytuje překvapivý obraz všech možných souvislostí.
Proto je důležité, aby každý z nás o své tělo pečoval a sledoval ho. Není nutné za každou cenu chodit k lékaři a fyzioterapeutovi, ale měli bychom cvičit a dostatečně chodit. K tomu bychom se měli zabývat tím, jak žijeme. Najít si čas na relaxaci, uvolnění a zábavu. Každý, kdo moc pracuje, je moc ve stresu a pod velkým tlakem to může brzy odnést.
meditace, mír, zen
Často se stává, že lidé drží velké stresy v sobě. Nebo se i o ně podělí, ale neumí se jich zbavit. Žádné fyzické stopy na nich nejsou vidět, žádné bolesti nemají. Překlenou stresové období, a tak zvaně odpadnou. Někomu se zablokují záda tak, že se ani nehne. Někomu se udělá špatně tak, že zvrací celou noc. Oba nakonec prospí několik dní za sebou, protože jejich tělo sice dlouhodobě zvládlo stresovou situaci dobře, ale ve výsledku, kdy je všechno vyřešeno či dobře dopadlo, musí načerpat energii a upozornit majitele těla na to, že to nebylo standardní a dobré chování vůči fyzické schránce ani vůči tak zvané duši.
Jedno je jisté, člověk musí mít v souladu nejen hlavu a tělo, ale i svoji dušičku. Každý den proto myslete na to, co se vám povedlo, odpočívejte, hýbejte se a odreagujte se, abyste byli vyrovnaní, spokojení a šťastní. Vždyť láskyplné energie léčí!