Buď fit

Co je podle vás životní styl? Je několik druhů. Buď je alternativní životní styl anebo zdravý životní styl. A co je tedy alternativní zdravotní styl? Alternativní zdravotní styl je, jak žijete či v jaké práci pracujete. A zdravý životní styl je, jak se stravujete nebo jaký máte pohyb. Když bychom si měli povídat o alternativním životním stylu, tak jak žijete? Jakou máte práci? Jste šťastný? Protože to je taky jeden hlavní důvod toho alternativního života. Záleží, jestli jste šťastný či ne, protože pokud ne, tak je něco špatně a něco se musí změnit. Buď teď nebo nikdy a jestli šťastný jste, tak jste na správné cestě! Ale co udělat proto, abychom byli šťastný? Změnit práci? Třeba je to tím, že méně vyděláváte anebo je tam jiný háček. Ale na to už musíte přijít bohužel sami.

kočárek

A co je zdravý životní styl? Ten spočívá v tom, jak se stravujete a jaký máte pohyb pro své tělo. Stravujete se zdravě? Normálně? Anebo nezdravě?

  1. Zdravě – jíte pravidelně, pijete vodu, pravidelný pohyb
  2. Normálně – jím, když mám hlad, piju, co chci a hýbu se normálně
  3. Nezdravě – jím fosfory, piju colu, necvičím

drink

Já spadám do kategorie B a C. Jím, když mám hlad anebo se cpu fastfoodem. Piju, na co pomyslím. A pohyb? Toho mám někdy dost a někdy málo. Dělám jednosměnný provoz, a to dvanáctihodinové směny. A když mám volno, tak jsem ráda, že vypnu a mohu si odpočinout.  Nestěžuji si, ale někdy jsou ty směny náročné. Věřte mi. Obdivuji někoho, kdo dělá třísměnný provoz.

Víte nikdy jsem se nezajímala o zdravotní styl, ale teď ano. Přibrala jsem kvůli fastfoodům několik desítek kil, ale spíš si za to mohu já. Protože my můžeme za to všechno, jak se o tělo staráme a jak ho stravujeme a opatrujeme. To my jsme strůjcem našeho štěstí a radosti. Pokud chceme být šťastný, tak taky proto musíme něco udělat. Nemůžeme si neustále stěžovat, že nám něco vadí nebo nelíbí, ale musíme proto něco udělat.