Bezpečná jízda

Pamatujete si na svoji první autohavárii? Pokud ne, tak si na ni vzpomeňte, protože jsem podle psychologů slyšela, že když se člověk někdy občas připomene nějakou svou nehodu, v tomto případě vaši autonehodu, tak si potom prý častěji dává větší pozor při řízení auta a tak podobně. Myslím si, že na tom něco pravdy je, protože když si vzpomenu na svou první autohavárii já, tak se vždycky začnu chovat úplně jinak. Prostě více bezpečně a více u všechno přemýšlím nad důsledky. A nějak více a obezřetně a pečlivě. Taky jezdím vždycky ten den více pomalu a říkám si, že hlavně musím jezdit autem bezpečně, abych neměla další autonehodu.

Vždy jezdím pozorně.

A sice jsem měla jenom jednu jedinou autonehodu za posledních osm let, která byla naštěstí taková malá a měla jsem pouze jenom škrábnutí a vyvrknutý kotník. Jenomže samozřejmě logicky jsou případy, kdy všechno končí katastrofálně. A toho já se právě bojím. Právě proto, když se mi něco stane, které nestojí ani za řeč, tak si vždycky říkám, že jsou horší situace. A to mě hodně vždycky uklidní. Takže vždycky, když si připomenu nějakou svou autonehodu, která byla tedy sice jenom jedna, tak si říkám, že bych opravdu žádnou autonehodu už nikdy nechtěla zažít.

O auto se moc starám.

Proto se o své auto starám, vždycky má platnou technickou kontrolu a neváhám s ním zajet klidně i několikrát navíc do autoservisu, abych si byla jistá, že auto je v pořádku. Teď když třeba mám v plánu jet na velmi dlouhou cestu, tak samozřejmě taky s autem zajedu vždycky do autoservisu, aby se mi na auto podíval profesionál, který mi potvrdí, že moje auto může vjet na dlouhou cestu. A jak se o vaše auto staráte vy? Jezdíte pravidelně do autoservisu nebo necháváte všechno na poslední chvíli? To je právě velký nešvar, že řidiči nechávají všechno na poslední chvíli. Za mě je to škoda. Řidič musí předvídat a myslet na vše, co se týče auta a bezpečí.