Americký úsměv po česku

Mít krásně zářivý bílý úsměv nemusí být rozhodně nesplnitelným snem. Kvalita chrupu je jedna z věcí, na kterou mají vliv naše genetické dispozice. Někdo péči o zuby věnuje minimum, a přesto má úsměv, který mu může leckdo závidět. Jiný je zase každou chvíli v péči zubaře, používá drahé zubní pasty a kvalitní zubní kartáčky, a na výsledku to poznat není.
bílé zuby
Jak docílit v domácích podmínkách zářivého bílého chrupu?
Zuby jsou tím, čeho si na první pohled každý všimne, prostě tomu tak je. Ať už mluvíte nebo se usmějete, odhalíte tak to, co máte v ústech. Sebelepší zubní pasta však nikomu nezajistí, že se bude moci chlubit tím, jak krásně bílé a zdravé má zuby, pravidelná návštěva stomatologa je samozřejmostí.
Pomoc můžete najít u specialisty – dentálního hygienisty, ale bude vás to něco stát. Napřed můžete zkusit zaručené babské rady, které jsou roky osvědčenými a vyzkoušenými recepty. Zkuste třeba směs soli, máty a kuchyňské jedlé sody. Ovšem moc to nepřehánějte, abyste nenadělali více škody než užitku, 1x týdně tato kúra bohatě postačí.
Obyčejné jablko také dokáže zázraky. Zubní sklovinu, která tvoří povrch každého zubu, perfektně vyčistí. Kromě klasického jablka má stejný účinek i jablko granátové.
mladá dívka
Citrusové plody jsou nejen dobrým prostředkem proti nachlazení, bohatým zdrojem vitamínu C, ale i prostředkem prospěšným našim zubům. Po jejich upotřebení zůstává slupka, která zpravidla končí v odpadkovém koši. Takové to bílé, co je součástí slupky, je tím, čím můžete přetřít svůj chrup, pokud vydržíte alespoň dva týdny, uvidíte, že výsledek bude stát za to.
Alkohol a cigarety nejsou zrovna tím, co by prospívalo našemu zdraví, škodí i chrupu a navíc způsobují jeho žloutnutí.
Ať už vyzkoušíte jakýkoliv z těchto osvědčených přírodních bělících prostředků, nezapomeňte si vždy pečlivě ústa vypláchnout obyčejnou vodou, ale ne příliš studenou, ta není vhodná především pro citlivější zuby.