Netoxická domácnost

V dnešním článku bych se chtěla pobavit na téma netoxické domácnosti. Teď nemyslím, že budete používat prostředky, které jsou vhodné pro alergiky, nejsou testované na zvířatech,… Myslím to v tom smyslu, jak se vyhnout zbytečným hádkám. Po dvou letech věčné karantény byly hádky na denním pořádku mnoha domácností.

Říkejte si včas, co vám na vašem partnerovi vadí. Než danou věc nechat dojít tak daleko, kdy budou doma lítat talíře. Může se jednat o úplné maličkosti, třeba si váš partner po sobě neumí uklízet, řeknete mu to v klidu a o spoustu jiný věcí. Nekřičte zbytečně, snažte se danou nepříjemnost sdělit, pokud možno co nejvíce v klidu.

rodina u moře

Nezapomínejte si vyznávat i lásku, a ne se bavit neustále (sice poklidně) o tom, co vám na tom druhém vadí.

V dnešní době se stále setkáváme se stereotypními řečmi typu: žena má být za sporákem a dělat všechny ženské činnosti (uklízení a podobně). Myslím si, že od té doby, kdy žen jediná náplň života není ta, že makají v domácnosti a mnohdy vydělávají více peněz, než muži je tohle absurdní.

pár vařící společně

Muži by se taktéž měli zapojit do chodu domácnosti. Přece jenom když žena pracuje, nemá tolik času, aby byla na vše doma sama. A ne čekat na to, až žena uvaří, nabere vám porci, donese vám ji až pod nos. Poté až dojíte odnese nádobí, a ještě ho umyje a utře. Zkuste si rozdělit role, kdo bude, za jakou činnost doma zodpovídat.

Samozřejmě jiná situace je, když pár ještě trošku stereotypnější a vyhovuje jim režim, který kdysi fungoval v rodinách úplně normálně. To znamená, že ženy jediná povinnost je postarat se o domácnost a muže o to, aby donesl domů dostatek finančních prostředků, aby uživil celou rodinu. Každému vyhovuje něco jiného, ale pokud jsou oba pracující a žena dělá vše doma sama a muž jedné, co udělá doma je to, že si lehne k televizi, poté je něco špatně!